O nás

První seznámení s plemenem Středoasijský pastevecký ovčák vzniklo více jak před 20 lety, konkrétně v roce 1993, kdy jsme v inzertních novinách objevili prodej štěňat plemene, které jsme neznali. Vzhledem k tomu, že to bylo od našeho bydliště nedaleko, jeli jsme se na neznámé plemeno s napětím podívat. Za týden jsme si vezli domů naši první fenku – Agnes ze Salfonu. Povaha a charakteristické vlastnosti tohoto plemene nás natolik dostaly, že neustále máme na dvoře různý počet těchto vznešených krásných psů. Říká se, že jakmile máte jednoho Středoasijského ovčáka, ne dlouho zůstanete jen u jednoho. A tak se stalo i nám. Za rok jsme měli už tři.

Vzhledem k tomu, že jsme hledali vždy psa jako strážce domu i rodiny, vysoké vystavovatelské a chovatelské ambice jsme neměli. Avšak úspěchy byly také! Středoasiata bereme jako společníka, přítele rodiny a neohroženého strážce.

Několik vrhů jsme měli pod chovatelskou stanicí Veroničin dvůr (p. Mrazík) a nyní pokračujeme s chovem pod chovatelskou stanicí AVE SAO (Konečkovi).

Nejsme velkomnožitelé, jsme obdivovatelé plemene SAO!

Konečkovi

Pozn.: Na těchto webových stránkách se vyskytují kupírovaná zvířata . Od 1.3.2004 je dle zákona na ochranu zvířat proti týrání č. 246/1992 v platném znění, zejména ve znění zákona č. 77/2004 kupírování uší v České republice zakázáno.